Leontýnka a Mikuláš Hladcí, Kryštof Velehradský, Tobiáš Komárek a Pavel Vojtek se vydali 18. května 2019 do Břeclavi, kde se v kulturním domě odehrál další díl Krajského přeboru mládeže v rapid šachu. Devadesát šachistek a šachistů bylo rozděleno do dvou turnajů – Talenti do 16 let (25 hráčů) a Naděje do 12 let (65 hráčů).
Nejlépe se umístili Pavel a Mikuláš, oba skončili ve svém turnaji na celkovém čtvrtém místě, Mikuláš k tomu ovšem přidal i prvenství v kategorii H 8, Pavel byl mezi H 14 třetí.
Mikuláš mezi Nadějemi pilně sbíral bodíky, porazil například nadějné dívky Zuzanu Starou a Emu Kubátovou a prohrál jen se stříbrným Šimonem Tajovským. O stupně vítězů ho připravila závěrečná remíza s Leontýnkou. Ta shromáždila stejný počet 5,5 bodu a skončila na celkovém 5. místě, mezi dívkami D 10 byla ovšem nejlepší.
Pavel se mezi Talenty utkal většinou s tradičními soupeři, podlehl jen Matěji Tajovskému, remízy s Janem Brožem a Robinem Vaňkem a závěrečná výhra po zdařilé koncovce s Robertem Křivákem (na Kyjovském koníku s ním remizoval) mu vynesly 5 bodů a slušnou porci bodů do celkového hodnocení seriálu.
Tobiáš při svém debutu v barvách Jezdců hrál stále na předních šachovnicích, v předposlední partii ale nezúročil mírnou materiální převahu a po boji podlehl vítězi Ondřeji Hronkovi, aby pak prohrál i se zkušenou Laurou Coufalovou. Byl trochu zklamán celkovým 13. místem, které je ale vzhledem ke konkurenci i věku vynikající. Zisk 4,5 bodu ho pak zařadil na krásné a zasloužené 2. místo mezi osmiletými.
Kryštof dosáhl dvou výher nad vyškovským Adamem Ulrichem a domácím Jakubem Rožnovjákem, což mu stačilo na celkové 56. místo. Cenné jsou ale zkušenosti, které nabral, včetně poučení, že se nemá nechat vykolejit nesportovními slovními výpady soupeře během hry.
Turnaj měl rychlé tempo, mladší prakticky o kolo předběhli starší, ale i ti hráli svižně a kolem třetí hodiny odpolední se již mohlo vyhlašovat pořadí. Za zmínku stojí i to, že doprovázející rodiče Hříbat využili vzácnou příležitost navštívit v rámci Muzejního dne břeclavskou synagogu a Lichtenštejnský dům, obojí s výkladem ochotné paní průvodkyně, takže kromě šachových záležitostí se obohatili i o znalosti místní historie. I na kulturním poli jsme tedy vystoupili jako tým! Do družstva skvěle zapadla též Bíša, Komárkovic fenka, která se sice šachovnicím ostentativně vyhýbala, zato však trpělivě čekala v předsálí, aby si ji děti mohly pohladit a pohrát si s ní. Zkušeně zapózovala i na společné fotografii.
http://chess-results.com/tnr436065.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE
http://chess-results.com/tnr436064.aspx?lan=5&art=4&fed=CZE
Připravil: Petr Vojtek